نام آوران


تحسین بسکتبال بانوان ایران از سوی FIBA

12:011399/1/27

سایت فدراسیون جهانی بسکتبال در مطلبی به روند رو به رشد بسکتبال بانوان در ایران اشاره کرده است.
سایت FIBA در مطلبی به تمجید از پیشرفت بسکتبال بانوان ایران پرداخت و نوشت که همه واقف هستند که تیم ملی بسکتبال مردان ایران با چهار پیروزی در جام حذفی آسیا و حضورهای متعدد در مسابقات جام جهانی بسکتبال FIBA و المپیک در صحنه بسکتبال آقایان چه قدرتی دارد. این یک واقعیت اثبات شده است.

با این حال، شاید لازم باشد کم کم توجه بیش‌تری را هم به تیم ملی بانوان ایران هم متمرکز کنیم؛ چرا که آن‌ها با لیگ بسکتبال حرفه‌ای بانوان که در ایران برقرار است، به سرعت در حال پیشرفت هستند.

در این مطلب نگاهی به وضعیت تیم‌های ملی بسکتبال بانوان شده؛ تیم ملی زیر ۱۶ سال دختران ایران برای نخستین‌بار در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۷ در بنگلور بازی کرد و چهارم شد. تیم زیر ۱۸ سال نیز در سال ۲۰۱۸ اولین حضور خود در مسابقات قهرمانی آسیا را تجربه کرد. اتفاقی که از سال۱۹۷۷ رخ نداده بود. آن‌ها با شکست سنگاپور و گوام پنجم شدند. تیم ملی بزرگسالان بانوان نیز در مسیر بازگشت به مرکز توجه است. این یک نبرد پر فراز و نشیب برای ارتقاء به دستهA است، اما آن‌ها در حال حاضر در مسیری امیدوار کننده قرار دارند. در آگوست گذشته، آن‌ها با کسب مقام سوم در مسابقات قهرمانی بانوان WABA در امان اردن، موفق شدند با کسب اولین مدال بین‌المللی خود تاریخ ساز شوند.

 
نسخه قابل چاپ