حاشیه


اوجاقی: در قرنطینه با بچه‌ها کارتون می‌بینم!

02:421399/1/4

سرمربی تیم ملی ووشوی ایران گفت: برای پرکردن روزهای خود در این روزهای قرنطینه، در کنار ورزش و فیلم، با بچه‌ها کارتون می‌بینم.
حسین اوجاقی در گفت و گو با ایسنا، درباره فعالیت‌هایش در تعطیلات نوروزی و قرنطینه اجباری بخاطر ویروس کرونا گفت: حقیقت این است که هیچ‌ فعالیت آن‌چنانی نداریم و با فیلم، ورزش در خانه و گاهی هم تماشای کارتون بخاطر بچه‌ها، روزهای خود را پر می‌کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا در طول زمان اعلام شده برای قرنطینه خانگی، ملی‌پوشان از نظر تمرینی دچار ضعف جسمانی و فنی نمی‌شوند؟ توضیح داد: اردوهای ما از برج سه و چهار شروع می‌شوند و از نظر زمانی مشکل نداریم. ملی‌پوش‌هایی هم که با آن‌ها در ارتباط هستیم برنامه‌هایی برای‌شان در نظر گرفته‌ایم تا تمرینات در خانه انجام دهند. تمرینات فنی پروسه دراز مدت است، ولی آمادگی جسمانی کوتاه مدت است. به همین دلیل به هیات‌های استانی و ملی‌پوشان تاکید کرده‌ایم‌ که حداقل تمرینات جسمانی را در خانه انجام دهند. از نظر فنی هم خیلی زود افت نمی‌کنند چون تمرینات فنی دراز مدت بوده است.

سرمربی تیم ملی ووشوی ایران درباره سال ۹۸ برای ووشو گفت: ووشو سال فوق‌العاده‌ی داشت و ما در مسابقات جهانی شانگ‌های همه نفرات‌مان طلا گرفتند. جوانان بهترین نتیجه را در تاریخ ووشوی ایران گرفتند، عملکرد نوجوانان هم فوق‌العاده بود.


 
نسخه قابل چاپ