یادداشت

یادداشت مسئول ورزش بانوان پتروشیمی به بهانه برگزاری المپیاد زیر 26 ساله ها
هدف: سلامت، نشاط، آرامش

01:271393/6/29

در اسلام، ریشه همه بحث های فرهنگی و تربیتی جامعه به خانواده برمی گردد و در فرهنگ ما مدیریت خانواده به عهده زن است. با سرمایه گذاری در حوزه سلامت، شادابی و آرامش زن، یقینا خانواده و به دنبال آن جامعه هم شاداب تر می شود. زنان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می دهند و استواری و دوام یک جامعه سالم، بدون شک در گرو سلامت اعضای آن است.


اگر دفتر تاریخ حضور زنان در عرصه های مختلف اجتماعی را ورق بزنیم، به جرات می توانیم بگوییم که حضور کنونی زن محجبه ایرانی در میادین ورزشی، نه تنها موفقیتی بزرگ محسوب می شود، بلکه این حضور به نحوی تبدیل به الگویی شده است که بسیاری از بانوان می توانند با توجه به آن به موفقیت های بسیاری دست یابند.

المپیادهای ورزشی بانوان که در وزارت نفت برگزار می شود هم فرصتی مناسب برای بانوان صنعت نفت است تا در طول برگزاری مسابقات ورزشی، در جهت تحقق شادابی و سلامت خود و به دنبال آن نشاط و سلامت جامعه گام بردارند.

شرکت کنندگان در این المپیاد چه بانوان شاغل صنعت نفت که دوشادوش مردان در بزرگ ترین وزارتخانه اقتصادی کشور مشغول به کار هستند، چه همسران و فرزندان کارکنان؛ در طول برگزاری رقابت ها، زمان مناسبی را در اختیار دارند تا با دوری از تنش ها و دغدغه های جامعه امروز، آرامش را برای روح و جسم خود و خانواده شان به ارمغان بیاورند.

امیدوارم در جریان المپیاد بانوان زیر 26سال وزارت نفت که در محمودآباد در حال برگزاری است، چهره ها و ورزشکاران مستعدی از سوی کارشناسان شناسایی شوند تا ضمن راهیابی به سطوح بالاتر، برای صنعت نفت و کشورمان افتخارآفرینی کنند؛ بانوانی که ثابت کرده اند می توانند به عنوان الگویی تمام عیار در سطح ورزش بین المللی مطرح باشند.

فاطمه نعمتی نیا، مسئول ورزش بانوان شرکت ملی صنایع پتروشیمینسخه قابل چاپ