المپیادها

نصر اصفهانی، رئیس ستاد برگزاری کمیته تشکیلاتی المپیاد فرهنگی ورزشی سراسری کارکنان مرد:
حضور بی‌سابقه چهره‌های ورزشی در المپیاد دهم

16:561395/11/23

دهمین دوره المپیاد سراسری کارکنان مرد صنعت نفت که چندی پیش در آبادان برگزار شد، ویژگی‌های قابل تأملی داشت.به گزارش سایت اداره کل سلامت، تربیت بدنی و مسئولیت اجتماعی وزارت نفت، حسن نصر اصفهانی، رئیس ستاد برگزاری کمیته تشکیلاتی المپیاد فرهنگی ورزشی سراسری کارکنان مرد صنعت نفت در این باره  گفت: این المپیاد سال‌ها در شمال کشور و مجموعه فرهنگی ورزشی محمودآباد برگزار می‌شد، اما امسال با توجه به اینکه آبادان یکی از قطب‌های اصلی ورزش صنعت نفت به شمار می‌آید، تصمیم گرفتیم این مسابقات را در آبادان برگزار کنیم.

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت پالایش و پخش در ادامه به ویژگی دیگر المپیاد کارکنان مرد وزارت نفت اشاره کرد و افزود: حضور چهره‌های فعال در حوزه ورزش صنعت نفت در محل برگزاری این مسابقات بی سابقه بود و رئیس و اعضای شورای مرکزی ورزش وزارت نفت در آبادان، محل برگزاری مسابقات و در جمع حدود 850 ورزشکار، مربی، سرپرست و عوامل اجرایی رقابت‌ها حضور یافتند.

عضو شورای مرکزی ورزش وزارت نفت ضمن اشاره به پیام وزیر نفت به مناسبت برگزاری المپیاد دهم خاطرنشان کرد: پیام وزیر نفت که به مناسبت برگزاری المپیاد دهم – خطاب به فعالان حوزه ورزش صنعت نفت- صادر شده بود، اتفاق قابل توجهی در ورزش این وزارتخانه محسوب می‌شود. نگاه وزیر نفت مبنی بر حمایت از ورزش که در راهبردهای ابلاغی مشهود بود، بار دیگر در این پیام و با اشاره به مباحثی نظیر پیشگیری از فرسودگی شغلی، افزایش بهره‌وری کارکنان خصوصاً کارکنانی که در مشاغل عملیاتی مشغول به فعالیت هستند، به عنوان اهداف ورزش این وزارتخانه مورد تأکید قرار گرفت.

رئیس ستاد برگزاری کمیته تشکیلاتی المپیاد فرهنگی ورزشی سراسری کارکنان مرد افزود: این المپیاد همان‌طور که ناظران برگزاری مسابقات از جمله اعضای شورای مرکزی ورزش وزارت نفت اذعان داشتند، نشان از پیگیری جدی ورزش در این وزارتخانه دارد و شاهدی بر این مدعا است که ورزش در وزارت نفت فراتر از امری تفننی و سرگرم‌کننده محسوب می‌شود.

نصر اصفهانی در ادامه در خصوص برنامه‌های پیش روی این شرکت در امر ورزش گفت: در راستای سیاست‌های ابلاغی وزیر نفت در حوزه ورزش، به دنبال توسعه ورزش در مناطق مختلف کشور هستیم و یکی از اهداف ما این است که به گونه‌ای پیش برویم که بتوانیم از چهره‌های مستعد حوزه ورزش همگانی در بخش قهرمانی  بیشتر بهره ببریم.

مدیر توسعه منابع انسانی پالایش و پخش در ادامه در خصوص بازدید اعضای شورای مرکزی ورزش وزارت نفت که در حاشیه برگزاری المپیاد سراسری کارکنان در آبادان صورت گرفت، اظهار داشت: رئیس و اعضای شورای مرکزی ورزش وزارت نفت از پروژه‌های در حال پیگیری در آبادان بازدیدی داشتند و نقطه نظرات کارگشای آن‌ها در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در طول 3 سال گذشته، با توجه به کمبود زیرساخت‌ها و نیاز به بازسازی و اصلاح اماکن و امکانات ورزشی آبادان، ارزیابی‌هایی صورت گرفت و کاستی‌ها احصا شد. سپس طی برنامه‌ای که تدوین کردیم، به احداث زیرساخت‌هایی در آبادان و آماده‌سازی و ساخت خوابگاه و زمین چمن مورد نیاز آکادمی فوتبال آبادان پرداختیم. همچنین با توجه به اینکه در فعالیت‌های ورزشی احتمال آسیب‌دیدگی ورزشکاران وجود دارد و قطعاً برای درمان این قبیل ورزشکاران نیاز به تجهیزات فیزیوتراپی بود و به دلیل نیازی که به چنین مراکزی احساس می‌شد، در حال حاضر یک مرکز فیزیوتراپی مجهز در حال تکمیل داریم که پس از راه‌اندازی، به غیر از شاغلان نفت و اعضای خانواده آن‌ها، ساکنان جنوب و جنوب غرب کشور هم می‌توانند از امکانات آن برای درمان ورزشکاران استفاده کنند.

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش در ادامه به شرایط حاکم در آبادان اشاره کرد و گفت: آبادان مهد فوتبال صنعت نفت است و فوتبال یکی از دغدغه‌های اصلی مردم این شهر محسوب می‌شود. ضمن اینکه با توجه به شرایطی که پس از جنگ در این شهرستان حاکم شد، ورزش می‌تواند فعالیتی جهت ایجاد انگیزه در این منطقه و سایر مناطق جنوبی کشور تلقی شود.

عضو شورای مرکزی ورزش وزارت نفت در پایان خاطرنشان کرد: جدا از بحث احداث، بازسازی و نوسازی زیرساختهای ورزشی، بحث اصلاح ساختار سازمانی در حوزه ورزش هم بحث با اهمیتی است که بنا بر مسئولیت اجتماعی وزارت نفت، باید به طور جدی دنبال شود.

نسخه قابل چاپ