یادداشت


المپیادهای دانش‌آموزی و رقابت سازنده

10:071394/7/5

المپیاد فرهنگی ورزشی فرزندان پسر زیر 25سال وزارت نفت از چند بُعد قابل بررسی است. این مسابقات که به مدت یک هفته و به میزبانی شرکت ملی گاز در شهرستان اراک (شازند) با مشارکت بیش از 500 ورزشکار برگزار شد، صرف ایجاد شرایطی برای گردهمایی جوانان ورزشکار در قالب مسابقات ورزشی مثمرثمر بوده و می‌تواند منشأ اثرات مثبت در رشد اجتماعی فرزندان کارکنان شریف صنعت نفت باشد.در کنار این امر به وجود آمدن حس رقابت سازنده در کنار احساسات پرشور جوانان و نوجوانان، علاوه بر تقویت فاکتورهای اجتماعی و رشد فکری و جسمانی آن‌ها، افزایش انرژی مثبت در این عزیزان را به همراه دارد.

از منظر مکان و محل برگزاری المپیاد مسلماً در اختیار داشتن امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، به صورت متمرکز، امکان پشتیبانی مطلوب، مدیریت و برنامه‌ریزی کارآمد را میسر می‌سازد، این مهم تا حد زیادی و نه بطور کامل صرفاً در مجتمع محمودآباد میسر است. این مجتمع در فصل تابستان به دلیل مهمانپذیری و تقاضای زیاد امکان برگزاری المپیاد را نداشته و  بنابر صلاحدید و سیاست‌های اتخاذ شده توسط شورای مرکزی ورزش مبنی بر برگزاری المپیادهای دانشجویی و دانش‌آموزی در فصل تابستان، از سایر اماکن داخلی نفت از جمله شهرک مهاجران پتروشیمی واقع در شازند اراک جهت اجرای المپیاد استفاده شد.

 بالطبع به دلیل فاصله این مجموعه با استانداردهای فنی لازم، امکان برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی به معنای واقعی و اصولی میسر نبود، ولی می‌توان‌گفت که با استفاده از امکانات موجود دست‌اندرکاران حداکثر توان خود را در تحقق موضوع فوق به‌کار گرفتند.


عباس بزمی
نماینده تام‌الاختیار اداره کل ورزش وزارت نفت در المپیاد پسران زیر 25سال وزارت نفت

نسخه قابل چاپ