مصاحبه

سرمربی تیم ملی شیرجه و قهرمان ملی وزارت نفت :
نباید به مدال شیرجه امیدوار باشیم

23:161397/2/10

سرمربی تیم ملی شیرجه و قهرمان ملی وزارت نفت گفت: ملی‌پوشان شیرجه باید چند دوره در بازی‌های آسیایی شرکت کنند تا ترس نرسیدن به مدال در آن ها کشته شود.


به نقل از روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ قائم میرابیان در گفت و گو با آنا، اظهار داشت: «کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی روی رشته‌های خاصی تمرکز دارد و می‌خواهد بهترین نتیجه را برابر حریفان کشورهای قاره کهن به دست آورد. اگر چه شیرجه در مسابقاتی که اعزام شده به غیر از بازی‌های آسیایی و جهانی موفق به کسب مدال شده ، در مسابقات رده‌های سنی آسیا در هر دوره‌ای که برگزار شده بالای ۶ مدال به دست آورده است. در بازی‌های کشورهای اسلامی در باکو شیرجه توانست بالاترین تعداد مدال طلا را برای کاروان ورزشی ایران به ارمغان آورد. در مسابقات قهرمانی آسیا که هیچ وقت ما مدالی را به دست نیاورده بودیم در سال ۹۵ دو نفر از بچه‌ها توانستند به مدال برنز آسیا دست پیدا کنند.»

میرابیان خاطرنشان کرد: «تیم ملی شیرجه با موفقیت‌هایی که در سال‌های اخیر به دست آورده تنها جایی که برای مدال‌آوری باقی مانده بازی‌های آسیایی است ولی بحث مدال گرفتن در این بازی‌‌ها با توجه به آماده‌سازی که رقیبان انجام می‌دهند و سابقه حضور طولانی‌شان در این رقابت‌ها قطعا خیلی سخت خواهد بود و شاید بگوییم دور از دسترس است که بتوانیم در اندونزی موفقیت خاصی را رقم بزنیم. دلیل آن هم سابقه بیشتر رقبا و نحوه آماده‌سازی بهتر آنهاست. در حقیقت حریفان از ما در اجرای تاکتیک‌های شیرجه جلوتر هستند و برای همین می گویم سطح مسابقات بسیار بالاتر از رقابت‌هایی است که در آن مدال گرفته‌ایم و ما نباید به مدال شیرجه امیدوار باشیم.»

نسخه قابل چاپ