یادداشت

یادداشت قهرمان ملی وزارت نفت به بهانه درخشش بانوان ورزشکار کشور در بازی‌های آسیایی
تکیه بانوان ایرانی بر قله افتخار

12:371393/7/16

حضور مقتدرانه بانوان در بزرگترین رویداد ورزشی قاره کهن در سال جاری، نشانگر حمایت مسئولان کشور از ورزش بانوان است که زنان ورزشکار حاضر در بازی های آسیایی 2014 اینچئون، برای سپاس از این حمایت‌ها ، فعل خواستن را بخوبی صرف کردند و مقتدرانه و پرشور، در راه کسب مدال و عناوین برتر، گام‌های موثری را برداشتند.


اگرچه امروز افزون بر یک دهه از حضور بانوان کشورمان در میادین بین المللی ورزشی می‌گذرد، اما در ابتدا فدراسیون‌های تیراندازی و کوهنوری از جمله معدود فدراسیون‌هایی بودند که در اعزام بانوان به مسابقات برون‌مرزی نقشی بسزا داشتند، اما امروز اعزام بانوان به مسابقات بین المللی با حجاب اسلامی، بیش از پیش میسر شده است.

جایگاه زن ایرانی بواسطه درخشش در رقابت های برون مرزی، جایگاه ویژه‌ای است و آن‌ها نه تنها در کسب مدال و مقام، جایگاه ایران را ارتقا می دهند، بلکه چهره‌ای مقتدر از زن ایرانی را به دنیا معرفی می‌نمایند.

بانوان گرانقدر ایرانی با تلاشی غیر قابل توصیف، برنامه ریزی‌ها و سرمایه گذاری‌های دولتمردان بر ورزش را پاسخ و نشان دادند با حمایت و توسعه رشته‌های مختلف ورزشی در حوزه زنان، نام ایران در عرصه‌های بین المللی بیش از پیش بر سر زبان‌ها خواهد افتاد. امیدواریم سرمایه گذاری برای حضور گسترده تر زنان ایران در میادین ورزشی همچنان ادامه یابد و بتوانیم شاهد افتخارآفرینی آن‌ها در این عرصه باشیم.

لیلا بهرامی،
قهرمان ملی وزارت نفت - کارشناس ارشد تربیت بدنی

نسخه قابل چاپ