المپیادها

طی مراسمی با حضور مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده:
پایان المپیاد پنجم بانوان در محمودآباد

11:021396/9/12

پنجمین المپیاد فرهنگی ورزشی سراسری بانوان بالای 26 سال وزارت نفت با معرفی تیم های برتر 9 رشته در مجتمع محمودآباد به کار خود پایان داد.
به گزارش سایت اداره کل سلامت، تربیت بدنی و مسئولیت اجتماعی وزارت نفت، این المپیاد با حضور ورزشکاران منتخب 4 شرکت نفت، گاز، پالایش و پخش و پتروشیمی برگزار شد و ورزشکاران در 9 رشته شنا، تیراندازی، آمادگی جسمانی، پینگ پنگ، شطرنج، تنیس، بدمینتون، بسکتبال و والیبال به مصاف حریفانشان رفتند.

کاپ و مدال های بهترین ورزشکاران این مسابقات در مراسم اختتامیه از سوی فاطمه تندگویان، مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده، غلامرضا شاه کرمی، مدیر کل سلامت، تربیت بدنی و مسئولیت اجتماعی وزارت نفت،  نوشین نجار، مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور زنان و خانواده ، فرزانه شهبازی، مشاور مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در امور زنان، بانوان عضو شورای مرکزی ورزش وزارت نفت، روسای امور ورزش 4 شرکت اصلی و دیگر مدیران حاضر در مراسم اهدا شد.

فاطمه تندگویان در این مراسم و در جمع ورزشکاران حاضر در آیین پایانی المپیاد اظهار داشت: سال 1392 و در بدو ورودم به وزارت نفت در المپیاد ورزشی سراسری زنان حضور یافتم و فرصت مناسبی برای من فراهم شد تا در جریان درخواست ها و مطالبات آنها و همچنین چالش های پیش رو در این حوزه قرار بگیرم.

وی ضمن اشاره به تلاش ها و فعالیت های صورت گرفته از جمله ارائه آموزش های لازم در جهت تغییر نگرش در حوزه زنان افزود: اکنون به وضوح شاهد این امر هستیم که زنان به رسمیت شناخته شده اند و دیگر گفته نمی شود صنعت، مردانه است.

مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده با برشمردن تحولاتی که در سال های اخیر در حوزه زنان نفت ایجاد شد و همچنین اشاره به مباحثی نظیر کاهش ساعت کار زنان دارای شرایط خاص، بهره‌مندی فرزندان کارکنان زن متوفی از مستمری، سپردن پست های مدیریتی به زنان توانمند و ... تاکید کرد: عضویت زنان در شورای مرکزی ورزش با حکم وزیر نفت، از جمله تحولات بنیادین در زمینه ورزش زنان بود .

فاطمه تندگویان با ذکر این نکته که سلامت جامعه در گرو سلامت زنان جامعه است، گفت: در سال های اخیر به بحث سلامت زنان صنعت نفت توجه ویژه ای داشتیم و نگاه عمیق مدیر کل سلامت، تربیت بدنی و مسئولیت اجتماعی وزارت نفت به این مقوله در اجرای صحیح برنامه های مرتبط بسیار تاثیرگذار بود.

مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده همچنین به ضرورت فعالیت مدیران زن در حوزه ورزش، بکارگیری مربیان حرفه ای و توانمند زن، چاره اندیشی برای جبران کمبود اعتبارات و منابع مناسب اشاره کرد.

غلامرضا شاه کرمی، مدیر کل سلامت، تربیت بدنی و مسئولیت اجتماعی وزارت نفت هم طی سخنانی در خصوص فعالیت های ورزشی بانوان در این وزارتخانه اظهار داشت: نحوه عملکرد بانوان ورزشکار صنعت نفت در حوزه همگانی و قهرمانی، می تواند الگوی مناسبی برای بانوان ورزشکار کشور باشد.

دبیر شورای مرکزی ورزش وزارت نفت افزود: خوشبختانه با ابلاغ راهبردهای ورزش صنعت نفت از سوی وزیر، شاهد تحولات بسیاری در ورزش هستیم که رفع تبعیض جنسیتی یکی از این تحولات است.

وی افزود: بانوان صنعت نفت ثابت کردند در امر ورزش و فعالیت های سلامت محور پیشتاز هستند. المپیادهای سراسری بانوان وزارت نفت که نمونه مناسبی از فعالیت در حوزه ورزش همگانی است، اینک توسط بانوان توانمند و در شرایط بسیار مطلوب برگزار می شود.

مدیر کل سلامت، تربیت بدنی و مسئولیت اجتماعی وزارت نفت ادامه داد: طرح های بسیاری از سوی اداره کل در حال بررسی جهت اجرا است که از جمله این طرح ها می توانم به بررسی و تصویب جامع طرح ورزش آزاد، بررسی امکانپذیری و تعیین راهکارهای عملی جهت اخذ مجوز برای استفاده زنان شاغل از اماکن ورزشی در ساعات اداری اشاره کنم که امیدوارم بتوانیم پس از بررسی و اخذ مجوزها در آینده ای نزدیک این طرح ها را اجرا کنیم.


لازم به ذکر است پنجمین المپیاد فرهنگی ورزشی سراسری بانوان بالای 26 سال وزارت نفت از 6 تا 12 آذر ماه به میزبانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مجتمع محمودآباد برگزار شد.


نتایج نهایی رشته های این المپیاد را مشاهده می کنید.

والیبال: پتروشیمی، گاز، نفت الف

بسکتبال: نفت ب، نفت الف، گاز

شطرنج: نفت الف، پتروشیمی، گاز

پینگ پنگ: پالایش و پخش الف، نفت الف، پتروشیمی

آمادگی جسمانی: نفت الف، پتروشیمی، گاز

شنا: نفت الف، پالایش و پخش الف، گاز

بدمینتون: پالایش و پخش الف، نفت ب، گاز

تیراندازی: گاز، پالایش و پخش الف، نفت الف

تنیس: پالایش و پخش الف، پتروشیمی، نفت الف


(گزارش تصویری المپیاد در بخش گالری سایت قابل دسترسی است.)

نسخه قابل چاپ