خبر
1399/1/19 سه‌شنبه توصیه های متخصصان تغذیه را جدی بگیرید متخصصان تغذیه یکی از راه‌های پیشگیری و درمان ویروس کرونا را مربوط به رژیم غذایی و انجام امور تغذیه‌ای سالم می‌دانند.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، باتوجه به اپیدمی ویروس کرونا، راه‌های متفاوتی برای پیشگیری و درمان این ویروس بیان شده است که با توجه به توصیه متخصصان تغذیه یکی از راه‌های پیشگیری مربوط به رژیم غذایی و تغذیه سالم به جهت بالابردن سیستم ایمنی بدن می‌شود.

از مهمترین موارد توصیه شده در خصوص رژیم غذایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
عدم استعمال گوشت فاسد حیوانات و فرآورده‌های تولیدشده از آن.
گوشت پرندگان تازه را از منابع رسمی خریداری کنید و تخم مرغ، شیر و مرغ را کاملا بپزید.
استفاده از تخته‌های برش و ابزار برش جداگانه برای مواد غذایی خام و پخته شده و همچنین شستشوی دست هنگام کار کردن با هر کدام از آنها.
به رژیم غذایی و تغذیه متعادل توجه کنید.

از مهمترین نکات قابل توجه در امور تغذیه این است که به طور کامل از مصرف غذا‌های آماده، نیمه آماده فست فودی مانند سوسیس، کالباس، غذا‌های چرب و سنگین پرهیز شود.

همچنین توصیه می‌شود مواد غذا‌های حاوی پروتئین مانند حبوبات و تخم مرغ برای تقویت سیستم ایمنی استفاده شود فقط باید بدانیم که از مصرف غذا‌های ناپز به خصوص تخم مرغ عسلی کاملا خودداری کنیم.

به جهت بالابردن سطح سیستم ایمنی مصرف روزانه ۳ واحد از گروه سبزی‌ها به جز سبزی‌های نشاسته‌ای و حداقل ۲ واحد میوه توصیه می شود که از گروه سبزیجات می‌توان به مصرف روزانه سبزی و سالاد همراه با آب لیمو ترش یا آب نارنج تازه اشاره کرد.

همچنین مصرف هویج و کدو حلوایی و پیاز خام به همراه غذا به دلیل وجود ویتامین c را فراموش نکنید.
از مهمترین ویتامین‌های موثر در تقویت سیستم ایمنی می توان اشاره کرد به ویتامین A که کار ضد عفونی را انجام می‌دهد که در صورت کاهش "روی"دستگاه ایمنی ضعیف می‌شود.

از دیگر ویتامین‌ها های موثر در تقویت سیستم ایمنی، ویتامین D است که سبزیجات سبز و نارنجی منبع اصلی این ویتامین هستند.