اخبار، رویدادها و مطالب کدام حوزه را در این سایت بیشتر دنبال می کنید؟
   
ورزش همگانی
ورزش قهرمانی
سلامت
حاشیه
 

 

اثرات تمرینات ورزشی اثرات تمرینات ورزشی بر پاسخ واکسن های مشابه کووید-19 در سالمندان
سالمندی با کاهش عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن همراه است. در میان روش های پیشگیری، واکسیناسیون استراتژی اصلی دارویی برای کاهش بروز و شدت بیماری های ویروسی است. این نکته قابل توجه است که جمعیت آسیب پذیر جامعه که بیشتر حالت شدید بیماری کووید- 19 را تجربه می کنند، همان جمعیتی هستند که کاهش اثربخشی واکسن را نشان می دهند.
۷ نوع استراحت که هرکسی به آن نیاز دارد رسیدن به آرامش؛ ۷ نوع استراحت که هرکسی در طول روز به آن نیاز دارد

پزشکان می‌گویند انسان امروزی با توجه به تمام حوادث جنجال برانگیزی که در اطراف او روی می‌دهد، برای کسب انرژی و رسیدن به آرامش به ۷ نوع استراحت نیاز دارد و تنها داشتن هشت ساعت خواب در شبانه‌روز کافی نیست.

برخی مواد غذایی مناسب یک رژیم سالمبا چند ماده مغذی که برای تقویت رژیم غذایی سالم مفید است آشنا شوید

در طول سال‌ها تحقیقات نشان داده است که الگوهای غذایی سالم می‌تواند خطر ابتلا به فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی، دیابت و برخی از سرطان‌ها را کاهش دهد. الگوهای رژیم غذایی مانند رژیم غذایی برای جلوگیری از فشار خون بالا و رژیم مدیترانه‌ای که عمدتا گیاهی هستند مزایای قابل توجهی برای سلامتی و کاهش بیماری‌های مزمن را نشان داده‌اند.

کدام میوه‌ها و خوراکی‌ها به سوزاندن چربی بدن کمک می‌کنند؟میوه‌ها و خوراکی‌هایی که به سوزاندن چربی بدن کمک می‌کنند

افزایش متابولیسم بدن و کاهش کالری دریافتی اغلب به عنوان راه‌های اصلی برای از دست دادن چربی‌های اضافی معرفی می‌شوند. در این میان نقش مثبت برخی میوه‌ها و خوراکی‌های طبیعی در افزایش متابولیسم و کمک به روند سوزاندن چربی‌های اضافی ثابت شده است. هر چند برنامه‌ریزی برای رژیم غذایی متعادل و انجام ورزش نقش مهمی در سوزاندن چربی بدن دارند اما مصرف این میوه‌ها و خوراکی‌ها نیز می تواند به این روند کمک کند.

کاهش میزان استرس در محیط کاربرای کاهش میزان استرس در محیط کار، ۸ گام بردارید!

کنار آمدن با مشکلات شغلی گاهی اوقات بیش از حد سخت به ‌نظر می‌ رسد. استرسی که ما همراه خود به محل کار می‌بریم و حتی استرسی که در محل کار منتظر ماست، طغیان می‌ کند، سطح بهره ‌وری را کاهش داده و از لحاظ فیزیکی و روانی صدماتی به همراه دارد.

هفته تربیت بدنی و ورزش پیام تبریک سرپرست اداره کل سلامت و تربیت بدنی به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش

26 مهرماه تا ۲ آبان ماه به عنوان هفته تربیت بدنی نام گذاری شده است.هفته تربیت بدنی، هفته اندیشیدن به روش های توسعه و رشد وجودی انسان و معرفی الگوهای انسانیت و پهلوانی است.