چهره ها

گفت‌و‌گو با مائده سادات امين‌زاده، مربي تيم ملي تيراندازي نوجوانان و جوانان
ايستاده بر قله آرزوها!

12:371398/6/13

«جايي كه امروز ايستاده ام، قله آرزوهايم بوده وهيچ خواسته ديگري ندارم مگر حفظ و تقويت همين شرايط.» مائده سادات امين زاده كه به تازگي مربي تيم ملي تيراندازي نوجوانان و جوانان شده است، صحبت هايش را با اين جمله شروع مي كند.

اصالتا بوشهري است و پدرش از كاركنان با سابقه بخش حراست شركت گاز فجر جم است. اين فرزند و ورزشكار نفتي كه 12 سال سابقه عضويت در تيم ملي تيراندازي را در كارنامه ورزشي خود دارد، از علاقه‌اش به اين رشته ورزشي مي گويد: «تيراندازي را از 12 سالگي و با سلاح‌هاي شكاري، البته با اهداف غيرشكاري، آغاز كردم و به دليل علاقه زيادي كه به اين كار داشتم در كلاس‌هاي تخصصي مربوط به اين رشته شركت كردم؛ اما فعاليت حرفه‌اي من در تيراندازي به سال 85 برمي گردد.»


دارنده 2 مدال جهاني، 13مدال آسيايي و 22 مدال داخلي، به نقش صنعت نفت در پيشرفت ورزشي خود هم اشاره مي‌كند و مي‌گويد:«من در تمام المپيادهاي برگزار شده در صنعت نفت، شركت كردم و در تمامي آنها مقام اول در تيراندازي با تفنگ را به دست آوردم. به خاطر دارم اوايل شروع به كارم، به دليل هزينه‌هاي بالاي اين ورزش، هيات تيراندازي استان، توانايي برآورده كردن تجهيزات مورد نياز يك تيرانداز را نداشت، شركت گاز فجر جم يك سلاح در اختيار من گذاشت و من توانستم تمرين كنم و در مسابقات مختلف شركت كنم. اين بزرگ ترين كمكي بود كه به من از طرف ورزش صنعت نفت شد. درسال 96 هم شركت پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي در ليگ كشوري تيم دادند و من به صورت انفرادي در آن شركت كردم و مقام دوم را كسب كردم كه اين تاثير مثبتي در پيشرفت حرفه اي و ورزشي من داشت.»


مربي تيم ملي جوانان و نوجوانان تيراندازي كه تحصيلات خود را در مقطع كارشناسي ارشد مديريت و بازاريابي در ورزش به پايان رسانده است، به تازگي با همكاري باشگاه خليج فارس بوشهر نخستين باشگاه تيراندازي مجهز به سيستم الكترونيك در سطح اين استان را راه اندازي كرده است. او اين گام را گامي موثر در رسيدن به اهدافش در زندگي ورزشي و حرفه اي خود عنوان مي كند و ادامه مي دهد: «مي توانم بگويم امسال براي من سال رسيدن به تمام خواسته هايم در زندگي ورزشي و حرفه اي ام بود هيچ خواسته ديگري ندارم به جز اين كه اين شرايط به همين شكل ادامه پيدا كند. تاسيس باشگاهم و داشتن شاگردهاي حرفه اي كه مي توانم دانسته هايم را به آنها انتقال دهم، حس بسيار شيرين و دلپذيري است. دعوت به مربيگري تيم ملي و كار با اساتيد مجربي همچون خانم الهام هاشمي، سرمربي تيم ملي براي من دلچسب است و سعي مي كنم از لحظه لحظه بودن در كنار ايشان بهره ببرم و بيشتر بياموزم.»


و اما حرف آخر: «دلم مي خواهد از پدرم تشكر ويژه كنم، جايي كه امروز من ايستادم و موفقيت هايي كه تا به امروز به دست آوردم، نتيجه نگاه دقيق پدرم و كشف استعدادم توسط ايشان بوده، طي اين سال‌ها هميشه مثل يك دوست، حامي و همراه من بوده‌اند، در تمام سختي‌ها، پستي‌ها و بلندي‌ها.» 
نسخه قابل چاپ