خبر ویژه

خبرهای خوش معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت برای کارکنان صنعت نفت:
وزیر نفت برای کارکنان صنعت نفت، سنگ تمام گذاشت/ از اِعمال اضافات شایستگی تا افزایش مبلغ کمک‌رفاهی کارکنان مدت موقت

18:531398/6/16

معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، به دنبال برگزاری نشست شورای حقوق و دستمزد که امروز شنبه 16 شهریورماه 1398 برگزار شد، از مصوبات این جلسه خبر داد. 

فرزین مینو در این باره  اظهار داشت: وزیر نفت در این جلسه برای کارکنان سنگ تمام گذاشت و با تاکید و حمایت وی‍ژه ایشان مبنی بر ضرورت اجرای آیین‌نامه‌های اداری و استخدامی صنعت نفت، اِعمال اضافات شایستگی کارکنان صنعت نفت، مصوب شد.


وی افزود: در شرایطی که اکثر اعضای خانواده بزرگ صنعت نفت پذیرفته بودند که با توجه به شرایط کنونی، تصویب اضافات شایستگی برای سال 97 امری ناممکن است، اما وزیر نفت برخلاف تبلیغات منفی و جهت‌گیری‌های نادرست مبنی بر بی توجهی ایشان به سرمایه انسانی، در کمال اقتدار و برای حمایت از کارکنان صنعت نفت، همچنین حفظ نظامها و آیین‌نامه‌ اداری و استخدامی خاص صنعت نفت در جلسه شورای حقوق و دستمزد شرکت و با دفاعی هوشمندانه منجر به تصویب اِعمال اضافات شایستگی کارکنان صنعت نفت شد.


دکتر مینو خاطرنشان ساخت: این مصوبه باوجود محدودیت‌های مالی و بودجه‌ای موجود صنعت نفت و با وجود اینکه بسیاری از مزایای کارکنان در شرایط کنونی و به تبع شرایط خاص کشور انقباضی شده است، با هدف حفظ انگیزه کارکنان، عدم انقطاع نظام مدیریت عملکرد، انتصابات و ترفیعات و به طور کلی عدم خدشه به سایر نظام‌های منابع انسانی صنعت نفت صورت پذیرفت، چراکه در صورت انقطاع آن، سایر نظامهای مرتبط دچار عارضه جدی می‌شدند.
این مقام مسئول تاکید کرد که نقش همه ارکان این معاونت و یا سایر شرکت‌ها در حوزه منابع انسانی تنها تهیه مدارک و مستندات مورد نیاز بوده و کار اصلی و عمده را در این بین باید به حساب وزیر محترم نفت و حمایت بی دریغ ایشان از مجموعه صنعت نفت دانست که این موضوع جای تقدیر و تشکر دارد.


معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، همچنین از پذیرفتن پیشنهاد «افزایش 18 درصد نرخ اقلام مندرج در نفت کارت (کارت خدمات الکترونیکی)»  نسبت به پارسال توسط وزیر محترم نفت و ابلاغ آن به معاونت منابع انسانی خبر داد و افزود: علاوه بر افزایش مبلغ نفت کارت‌ها، بک‌پی آن هم انشاءالله پرداخت خواهد شد.


ساماندهی نظام پرداخت پیمانکاران در دستور کار

مینو در ادامه، ضمن اشاره به تشکیل بیش از 15جلسه با موضوع «ساماندهی نظام پرداخت پیمانکاران» با حضور کارشناسان خبره، یادآور شد: این موضوع در حال بررسی جدی است. اکنون در مرحله انعقاد قرارداد مشاوره در زمینه طبقه‌بندی مشاغل قرار داریم و پس از دستیابی به نتیجه مطلوب، پرداختی‌های پیمانکاران متناسب با نظام یادشده صورت خواهد گرفت. این موضوع یکی از مطالبات جدی وزیر نفت از معاونت منابع انسانی بوده است که امیدواریم با تلاش همکاران بتوانیم پاسخگوی مطالبه ایشان در این زمینه باشم.


اصلاح مشکلات بیمه مدت موقت‌ها/ فوق‌العاده تخصصی کارکنان مدت موقت در فرآیند تصویب‌خواهی
معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، ضمن اعلام این مطلب که فوق‌العاده تخصصی کارکنان مدت موقت در فرآیند تصویب‌خواهی توسط وزیر نفت است، از افزایش مبلغ کمک رفاهی کارکنان قراردادی مدت‌موقت خبر داد و افزود: متناسب با افزایش مبلغ اقلام نفت کارت کارکنان رسمی و قرارداد مدت معین، کمک رفاهی کارکنان مدت موقت هم افزایش خواهد یافت و بک‌پی آن هم پرداخت خواهد شد.
مینو همچنین از حل مشکلات بیمه تکمیلی کارکنان قرارداد مدت موقت خبر داد و گفت: به دنبال آسیب‌شناسی در حوزه بیمه تکمیلی کارکنان مدت موقت و با توجه به گزارش‌هایی که از چهار شرکت اصلی تحت پوشش بیمه داشته‌ایم، مسائل موجود بررسی و شناسایی و تحت عنوان بسته پیشنهادی از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی به شرکت ملی نفت ابلاغ شد. لذا با توجه به نکات مورد اشاره در این بسته پیشنهادی، مشکلات کنونی کارکنان مدت موقت درباره بیمه تکمیلی به طور کامل رفع خواهد شد.

 
نسخه قابل چاپ